Egészség, környezetvédelem és takarékosság francia designban egyesülve! Az intimkelyhek a tamponok megfelelője, ám ezek a higiéniai eszközök nem magukba szívják, hanem összegyűjtik a folyadékot.
A Fleurcup 100% magas minőségű orvosi szilikonból készül Franciaországban, így egy darab kiszolgál minket akár 10 évig!
A Fleurcup-ot egy úgynevezett "hamvasbarack-bevonattal" látták el, így a fényes, teljesen átlátszó kelyhekkel ellentétben ezt a kelyhet mégkönnyebb felhelyezni és használat után eltávolítani.
Mindenki a saját tapasztalatai során menet közben méretre vághatja a fogantyút, illetve teljesen eltávolíthatja azt. Ez attól függ, kinek mennyire magasan vagy alacsonyan helyezkedik el a méhszája. Ha alacsonyan, akkor a fogantyú vége a használat során ki fog lógni, így kényelmesebb azt méretre vágni. Ha magasan, akkor a könnyebb kivételhez érdemes meghagyni a fogantyút. A méhszáj magasságának meghatározásához a Bővebb információ fülre kattintva tekinthető meg a segédlet.
Előnyök:
- allergiamentes
- akár 12 órán át használható ürítés nélkül
- nem okoz gombásodást és húgyvezeték gyulladást
- nem ismertek a toxikus sokk tüneteinek esetei
- nem irritálja, szárítja, befolyásolja negatívan az egészséges hüvelyflórát
- felhasználható sportnál, úszáshoz, utazásnál, alvás közben
- felhasználható az általános fogamzásgátló szerekkel is
Hogyan helyezd be?
Akár felhelyezésről, akár kivételről van szó, mindig alaposan megmosott, tiszta kezekkel nyúlj az intimtölcsérhez.
Az első felhelyezés előtt mosd el a kelyhet enyhe szappannal és 10 percig főzd ki forró vízben.
A felhelyezéshez először is össze kell hajtani a tölcsért kisebbre, amire többféle módszer ismert. Az egyik legegyszerűbb a C alakú hajtás. Ehhez nyomd össze laposra a tölcsér száját, és keresztben hajtsd félbe. Ha felülről ránézel, egy C betűt formáz. Tartsd szorosan, és helyezd fel, majd hagyd, hogy a hüvelyben magától szétnyíljon. Ez a hajtási mód nyílik ki a legkönnyebben.
A kagyló alakú hajtást főleg fiatal lányoknak ajánljuk, mivel ezzel a hajtással a legkisebb a kehely átmérője. Mivel minden nő anatómiája különböző, elképzelhető, hogy ezzel a hajtási móddal a kehely nem nyílik ki elsőre. Ebben az esetben érdemes megismételni a felhelyezést.
Ha a kehely felhelyezése nem sikerül az első két módon, érdemes megpróbálni a háromszög alakú hajtást. Ebben az esetben elképzelhető, hogy többször kell felhelyezni a kelyhet, hogy kinyíljon.
Hogyan távolítsd el?
Első pár alkalommal érdemes a zuhanyozóba beállnod amíg eltávolítod, így aztán ha nem menne simán valami, akkor is könnyen eltakaríthatod a nyomokat. Sokan egyébként is az esti zuhanyozáshoz időzítik a napi két ürítés egyikét.
Tapasztald ki, hogy milyen testhelyzetben éred el legkönnyebben az intimtölcsér szárát. Van aki állva, ülve, egyik lábát a kád szélére feltéve tudja legjobban elérni, sokan a guggolást preferálják, mivel ilyenkor természetesen lejjebb kerül a tölcsér.
Ha megtaláltad a kényelmes testhelyzetet, szüntesd meg a vákumot a kehely összecsippentésével (hasonlóan a felhelyezéshez). A fogantyú, vagy a kehely alján elhelyezett barázdák segítségével fogjuk meg a kelyhet és kicsit csípjük meg az alját, hogy megszünjön a vákuum. Ez után nagyon könnyen eltávolítható a Fleurcup.
Öntsük ki a folyadékot, öblítsük ki, vagy töröljük meg a kelyhet és már újra is használhatjuk!
Mennyi ideig lehet hordani?
A ciklusunk erősségétől függ, ezt mindenkinek egyedileg kell kitapasztalnia. Ám egy átlagos menstruáció esetén elég 10-12 óránként cserélnünk/ürítenünk a kelyhet.
Hogyan tisztítsd menstruáció közben, ürítés után?
A cserét érdemes az otthon töltött órákra időzíteni, hiszen ilyenkor azt saját fürdőszobádban, tiszta környezetben tudod elvégezni. De ha ez nem sikerülne, arra is vannak tippjeink!
Lehetőleg meleg vízben, természetes összetevőkkel készült, illatmentes szappannal mosd el. Persze olyan is előfordul, hogy erre nincs lehetőség, ha például munkahelyen, vagy utazás közben kell ürítened. Ezesetben tiszta víz, vagy tiszta papírtörlő segítségével tisztítsd meg. Ha nincs a wc-vel egy helyiségben mosdókagyló, akkor vihetsz magaddal egy kis palack vizet, amivel elöblíted. Mivel azonban átlagos mennyiségű vérzés során általában elég naponta kétszer ürítened, ezért valószínűleg ritkán lesz erre szükség.
Hogyan tisztítsd két menstruáció között, és az első használat előtt?
Minden ciklus elején egyszer, az első használat előtt forraljunk fel vizet és főzzük ki, hogy az esetleges baktériumokat eltávolítsuk a kehely felületéről. Nagyjából 3-6 perc után már kivehetjük a vízből.
Ez pont elég arra, hogy fertőtlenítse a tölcsért, azonban az is fontos, hogy ne hagyd benne tovább, mert akkor az anyaga károsodhat.
Tárolás:
Legjobb, ha a csomaghoz járó kis tasakban tartod a tölcsért. Mindig légáteresztő csomagolásban tárold!
Kellemetlen érzést okoz a fogantyú felhelyezés után?
Amennyiben felhelyezés után érzed a fogantyút, lehetőség van annak megrövidítésére. Ollóval levághatod a kényelmes méretre, azonban mindig csak nagyon kicsit vágj le belőle egyszerre, hiszen visszatenni már nem tudod. Tartd szem előtt, hogy akkora fogantyú maradjon, amivel el tudod távolítani a tölcsért!
Segítség a méretválasztáshoz:
S méret - azoknak ajánljuk, akik:
- még nem szültek gyermeket, vagy csak császármetszéssel.
- 30 év alatti hölgyeknek.
- közepes vagy gyengébb menstruáció esetén.
- mindhárom méhszáj magassághoz.
L méret - azoknak ajánljuk, akik:
- akik már szültek gyermeket (kizárólag hüvelyi szülés esetén).
- 30 év feletti hölgyeknek.
- nagyon erős menstruáció esetén.
- közepes, vagy magas méhszájhoz.
A termékhez egy zsinóros kis táska és magyar nyelvű leírás is tartozik.
(A kehely mérete, a méhszáj magasságának meghatározása és hosszabb leírás olvasható oldalunkon is, a "Bővebb információ" fülre kattintva.)
Minden megvásárolt termékhez külön részletes tájékoztató található a csomagban.
Rákot és meddőséget okozhatnak a betétek és a tamponok? - Veszélyes anyagok az intimtermékekben
Ajánljuk Ökoanyu alábbi bejegyzéseit a témában:
http://okoanyu.blog.hu/2014/11/04/rakkelto_intimbetetek
http://okoanyu.cafeblog.hu/2014/01/26/rakot-es-meddoseget-okozhatnak-a-betetek-es-a-tamponok-veszelyes-anyagok-az-intimtermekekben